google-site-verification=s97ayA1uqQf0xdi5YQtV6DGDrXumjttgLjGKcNU3zFs

600₺ ve Üzeri Ücretsiz Kargo

Kapat

Sonuçları Filtrele

Marka
  • Pebeo1
  • Talens2
Renk
  • Çok Renkli 3
Fiyat (TL)
-

Guaj Boyalar

Limit:
3 sonuçtan 1 ile 3 arası görüntüleniyor.

Guaj Boyalar 

Guaj boyalar su bazlı ve şeffaf olmayan bir boya türüdür. Suyla karıştırıldığında renkler seyrekleşir ve kapatıcılık özelliği bulunmaktadır. Sulu boya ile çok benzer ürünlerdir fakat sulu boyaya göre daha koyu bir görünüme sahiptir. Kapatıcılık özelliği bulunduğu için yağlı boya ile aynı kategoriye girebilir. Kendine has pratik kullanım teknikleri bulunan guaj boya, sanatsal aktivitelerde yoğun olarak tercih ediliyor. Kağıtlarda ve tuvallerde rahatlıkla kullanılan guaj boyalar daha birçok farklı yüzeylerde de kullanım kolaylığı sağlıyor. Guaj boya ile sulu boya arasındaki fark guaj boyanın daha çok geniş bir kullanım alanı olmasıdır. 

Guaj Boyalar ve Özellikleri 

Resim yapmak söz konusu olduğunda birden fazla ürüne ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu ürünlerden bir tanesi de guaj boyalardır. Guaj boyaları kullanırken en çok dikkat edilmesi gereken özelliği su ile seyretilmesidir. Suyu alması gerekenden fazla kullanırsanız guaj boyanın yapısının değişmesine sebep olabilirsiniz. Hangi yüzeyde kullanacağınıza göre değişen boya miktarını ayarlamak için az miktarda su eklenerek boyanın seyretilmesi sağlanmalıdır. Guaj boyalar youğun bir renk pigmenti içermekedir. Guaj boyalar ile resim yapanların dikkat edeceği bir diğer nokta ise fırça seçimidir. Guaj boyanın renk yoğunluğundan dolayı aynı fırça ile resim yapmaya devam ederseniz fırçayı bir önceki kullandığınız guaj boyadan iyice arındırmanız gerekmektedir.Tercih edeceğiniz guaj boya modelleri için dnzkirtasiye.com sayfımızda yer alan guaj boyalar kategorisinden ürünlerimizi inceleyebilirsiniz. 

Guaj Boyalar Fiyatları 

Genel olarak guaj boyaların yapısı ve türü gibi detaylarda fiyat farklılıkları olabilmektedir. Tek bir kerelik kullanım için yüksek gramajlı bir ürün almak yerine daha düşük gramajlı bir ürün tercih edebilirsiniz. Guaj boya yapmaya yeni başlıyorsanız guaj boya başlangıç seti almanız önerilir. Fakat tek tek almaya karar verirseniz de renk seçimi konusunda oldukça dikkat etmeniz gerekmektedir. Temelde ana renkleri edinerek bu renklerin birbirine karışımını sağlayarak farklı renkler elde edebilirsiniz. Fakat en önemli kriterlerden biri renk seçiminizde mutlaka siyah ve beyaz guaj boya renkleri olmalıdır. Elde edeceğiniz diğer renkleri koyultmak ya da açmak istediğinizde bu iki rengi kullanmanız gerekeceğinden bu renklerin kalitesi ayrıca önemlidir. Kaliteli guaj boya ürünleri, guaj boya 6'lı, guaj boya 12'li setler Dnz Kırtasiye farkıyla sizlerle.

Guaj Boya Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir? 

Guaj boyayı ilk defa kullanıyorsanız alışmanız için biraz zaman gerekebilir. Guaj boyayı kullanırken kıvamı tutturmak, istediğiniz rengi yakalamak gibi birçok deneme-yanılma ile elinizin alışacağı bir yöntemdir. Sulu boyada renk tonunu açmak için su kullanırız fakat guaj boyada su kullanmak yerine beyaz renk kullanırız. Su ile guaj boyanın kıvamını ayarlarız. Çok fazla su kullanımında guaj boya kıvamını yitirir ve sulu boya etkisine sahip olabilir. Bahsedilen her şeyin öğrenmesi zaman alabilir ama yılmadan denerseniz çok iyi sonuçlar alabilirsiniz.

 

© 2024 dnzkirtasiye.com All rights reserved.

dnzkirtasiye.com © 2024 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret Yazılımı ile hazırlanmıştır