google-site-verification=s97ayA1uqQf0xdi5YQtV6DGDrXumjttgLjGKcNU3zFs

600₺ ve Üzeri Ücretsiz Kargo

Kapat

Sonuçları Filtrele

Marka
  • Agt5
  • Syloon2
Fiyat (TL)
-

Ataşlar

Limit:
7 sonuçtan 1 ile 7 arası görüntüleniyor.

Ataşlar 

Ataşın sözlük anlamı kağıtları bir arada tutmak için kullanılan, maden ya da benzeri bir malzemeden yapılmış çengeldir. Ofislerde ve okullarda yaygın kullanımı olan ataşlar farklı boyutlarda ve modellerde üretilen bir üründür. 

Ataşlar Hangi Malzemeden Üretilmektedir? 

Kağıtları sıkıca tutabilmek için, iç içe geçmiş iki halka oluşturan metal bir telden ibaret olan tasarım bugüne kadar hemen hemen hiç değişmemiştir. Ataş bulunmadan önce kâğıtlar iğnelenerek bir arada tutuluyordu. Ancak bu icat gerçekleştikten sonra iğne yerine ataş kullanılmaya başlandı.Bu da hayatımıza büyük kolaylık sağlamıştır. Çeşitli belge ve evrakların kaybolmasını önleyen ataşlar zaman kaybından kurtarmaktadır. Nikel, plastik ve PVC olarak yalnızca plastikten üretilmektedir. Plastik ataşlar daha çok öğrenciler tarafından kullanılmaktadır. Nikel ve PVC kaplamalı ataşlar daha çok gençlerin ve yetişkinlerin tercihleri arasında olmaktadır. 

Kıskaçlar ve Ataşlar Arasındaki Farklar 

Klips olarak da adlandırılan kıskaçların görevi de evrakları, kağıtları bir arada tutmaktır. Ataşlarla aralarındaki fark ise kıskaçlar çeşitli yüzeylere asılabilir. Kıskaçlar birden fazla belgeyi rahatlıkla tutabilir fakat ataşlar çok fazla belgeyi bir arada tutamaz yapısı gereği. Bundan dolayı ataş alırken bunları da göz önünde bulundurmak gerekmektedir. Kıskaç ve ataşları yalnızca ofiste veya okulda değil evdeki kağıtları da düzenli tutmak amacı ile tercih edebilirsiniz.

Ataşlar ve Fiyatları 

Evrakları, belgeleri bir arada tutmaya yarayan ataşlar ofislerde kullanılan vazgeçilemeyen ürünlerdendir. Renkli ataş, plastik ataş, metal ataş ve çeşitli şekillerde ataşların üretilmesiyle evrakları bir arada tutmak artık daha da pratik ve estetik. Farklı model ve boyutlarda olabilen ataşlar fiyat bakımından farklılık göstrebilmektedir. Bütçenize en uygun ataş modelleri, ataş setleri dnzkirtasiye.com ayrıcalığı ile sizlerle buluşmaktadır. 

© 2024 dnzkirtasiye.com All rights reserved.

dnzkirtasiye.com © 2024 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret Yazılımı ile hazırlanmıştır